Befejeződött a Nemzeti Védelmi Szolgálat miniszteri ütemterv alapján végrehajtott képzéssorozata, amelyen a leendő hivatásos állomány végzős hallgatói, összesen közel kétezer fő vett részt.

A képzési programot megelőző előzetes felmérés eredményeként megállapítható volt, hogy a korrupciómegelőzés önálló témaként közvetlenül nem jelenik meg a rendvédelmi intézmények oktatási programjában. A képzési program ezt az űrt tervezte kitölteni, mivel az egyes intézmények e társadalmi jelenséggel sokkal inkább az egyes szakmai tárgyak keretében foglalkoznak, és akkor is többnyire specifikusan csak az adott rendvédelmi szolgálati ág jellegzetességire tekintettel.

Ennek fényében a Nemzeti Védelmi Szolgálat a korrupció kezelésnek preventív, valamint represszív oldalát bemutató, esetorientált, 2x45 perces oktató anyagot készített az NVSZ szakmai igazgatóságaival együttműködve. Az előadások fő témája a hivatásetika, az érték alapú szervezeti kultúra bemutatása volt, a szakmai igazgatóságok pedig előadást tartottak az adott szervezeten belüli korrupciós kockázatok felismeréséről, kezeléséről.

A program keretében eddig 18 alkalommal összesen 1972 hallgató-tanuló képzésére került sor. A képzés sikerének záloga a Nemzeti Védelmi Szolgálat, az Országos Rendőr-főkapitányság, a rendészeti szakközépiskolák, az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság, valamint a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnokság közötti szoros, támogató együttműködés volt.