A vezető beosztású kormánytisztviselőknek szóló két és félnapos integritásmenedzsment vezetői tréning első pilot képzésére a Magyar Államkincstár munkatársainak részvételével július 17-19. között került sor. A szeptemberben induló tréningsorozat hatékonyságának és sikerének fontos biztosítéka a képzési anyag és az alkalmazott tréningtechnikák előzetes kipróbálása.

Az ÁROP-1.1.21. „Korrupció megelőzése és a közigazgatás-fejlesztés áttekintése” c. kiemelt projekt keretében a Nemzeti Közszolgálati Egyetem szervezésében kétféle tréning megtartására is sor kerül. A szeptemberben induló egész napos, integritás és etika témájú tréningeken közel 8500 kormánytisztviselő vehet majd részt. A tréning célja – a korrupciómegelőzéssel, integritással és hivatásetikával kapcsolatos ismeretek átadásán túl – a résztvevők tudatosságának, érzékenységének növelése.

Az államigazgatási szervek korrupciós kockázatokkal szembeni ellenálló képességének növeléséhez nem csak a beosztottak, de a vezetők megszólítása is elengedhetetlen. Ezért az idei év szeptemberétől 2014 februárjáig több mint 700 vezető beosztású kormánytisztviselő vesz részt két és fél napos integritásmenedzsment tréningeken. Az integritásmenedzsment tréning célja, hogy felhívja a vezetők figyelmét a szervezeti integritást veszélyeztető kockázatokra és bemutassa az integritásmenedzsment rendszerét és eszközeit. A két és fél nap során a résztvevők olyan szemléletmódot és eszközrendszert sajátíthatnak el, amellyel hosszútávon erősíthetik meg szervezeteik integritását, ezzel növelve a korrupcióval szembeni ellenálló képességüket.

A tréningek tananyagát a Nemzeti Közszolgálati Egyetem a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium antikorrupciós szakértőivel együttműködve fejlesztette ki, az integritásmenedzsment vezetői tréning első pilot képzésére pedig július 17-19. között a Magyar Államkincstárban került sor, az Állami Számvevőszék integritás projektje keretében végzett tréningek tapasztalatainak felhasználásával. A képzésben résztvevők és a trénerek pozitív visszajelzései alapján a képzési anyag megfelelőnek, a tréningtechnikák pedig hatékonynak bizonyultak.